Опасна и трудна за пресичане е улицата пред входа на музикалното училище " Христина Морфова" в Стара Загора. Това е мнението и на родителите, и на учениците, които изразиха силни притеснения в първия учебен ден. Това е единственото училище в Стара Загора, около което няма тротоари и гърбици на пътното платно.

Десетки коли и пешеходци задръстиха улицата пред музикалното училище "Христина Морфова" в първия учебен ден. Само за няколко минути по улицата преминаха над 15 превозни средства, установи репортерската ни проверка, провокирана от зрителски сигнал на разтревожени родители. Учениците също обясниха, че се страхуват да пресичат натоварената улица. Потърсен за становище ресорния зам. кмет Димитър Динев обясни, че Общината няма финансова възможност за решаването на проблема, защото всички пари гласувани от Общинския съвет за 2011 година, за ремонти на улици и тротоари са вече изчерпани. Освен това, въпросната улица не е единствена в града в подобно състояние, каза още Димитър Динев. Но може би единствената, на която има училище и всеки ден се движат деца.



Източник: ТВ Стара Загора