Днес късно вечерта Стара Загора ще има свой нов Кмет на Млада Загора - след оспорван избор в три тура, който се провежда от 1997 година насам в навечерието на Празника на града - 5 октомври.
И тази година кандидатите за Кмет на Млада Загора ще изложат своите платформи, ще ги защитават, отговаряйки на въпроси на останалите претенденти, ще седнат на Горещия стол и ще имат импровизирано интервю с журито, съставено от 9 души, бивши членове на МОС и представители на организации, работещи за и с млади хора.
Кандидатите за участие в състезанието за Кмет на Млада Загора тази година са: от ПГ по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов" - Евгения Ангелова Ангелова, на ТГ"Княз Симеон Търновски" - Калина Димова, на СОУ "Максим Горки" - Калина Петкова, на СОУ»ЖЕЛЕЗНИК» - Стиляна Георгиева Тодорова, на ПМГ"Гео Милев" - Константин Петров Петров, на ГПЧЕ"Ромен Ролан" - Виктория Димова.
През годините над 500 млади хора са били членове на МОС, тук са добили опит, създали са приятелства за цял живот. Едно от най-важните събития в живота на организацията е изборът на Кмет на Млада Загора - в навечерието на 5 октомври - Празник на Града на липите, поетите и правите улици.
Стара Загора е първият град, в който през 1997 година започна тази традиция и тя продължава без прекъсване досега. Освен Младия Кмет, всяка година се избира Младежки общински съвет и негов председател, както и се гласува брой и състав на постоянни комисии към съвета - в последните години на 12 октомври, Празник на българската община.
Мероприятието ще се проведе днес от 19.00 ч. в Младежки дом Стара Загора.
Зареждане ...


11:33 / 04.10.2011
1515
Hristo Hristov 2
на 04.10.2011 г.
браво
Iordan Iotov 1
на 04.10.2011 г.
А така, нека продължава традицията;)
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.