Камери с изкуствен интелект в София ще засичат всякакви нарушения на пътя, обяви пред журналисти в Пловдив министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, предава репортер на Plovdiv24.bg.
Процесът ще бъде автоматизиран дори в случаите, когато става въпрос за издаване на електронни фишове и така намесата на полицаите ще бъде сведена до минимум. Към днешна дата са постигнати над 80% автоматизиране на последната разработка и настройка на камерите.
Демерджиев вярва, че много бързо ще има резултати по отношение на отразяването на всички нарушения - скорост, колани и всякакви други нарушения на Закона за движение по пътищата.
Министърът припомни, че идеята е полицаите да излязат на улицата, а не да стоят в различни канцеларии.
Зареждане ...


16:54 / 23.06.2026
11
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.