Личните лекари излязоха със становище относно размера на потребителската такса, която пациентите заплащат при посещение при тях. Това съобщи Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ) на своя официален сайт.
Тяхното искане е таксата да достигне до 3,90 лв. и 1.95 лв. за пенсионерите до края на декември 2025 г.
Освен това от 1 януари 2025 г. общопрактикуващите лекари искат потребителската сума да се съобрази с минималната работна заплата и да бъде около 0,5% от нея.
Становището е изпратено да Министерски съвет, като от сдружението очакват решение до края на месец октомври.
Зареждане ...


17:16 / 06.10.2025
856
Анонимен
на 06.10.2025 г.
Алчни и нагли….малки са ви заплатите, съизмерими с депутатските, та ламтите за левчето на пенсионерите и стотиците хиляди хора на минимална заплата.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.