Парламентът прекрати правомощията на Делян Добрев като народен представител, предаде репортер на ФОКУС.
Трима депутати от ГЕРБ гласуваха против, а един се въздържа. В залата по време на гласуването Добрев не присъстваше.
Оставката беше подадена по негово желание. Преди няколко дни Добрев обяви, че се оттегля от активната политика, за да даде път на по-младите. Той заяви, че ще продължи да помага на ГЕРБ, но извън активния политически живот.
"В политиката съм от 20 година - 2007 година станах общински съветник, после депутат, после зам.- министър, министър. Идва момент, в който казах на младежите, че трябва да им се отстъпят места. От първия кабинет "Борисов" останахме аз и Владислав Горанов, другите се оттеглиха и дадоха път на новите", каза Добрев преди два дни.
Зареждане ...


13:02 / 24.06.2026
18
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.