Днес късно вечерта Стара Загора ще има свой нов Кмет на Млада Загора - след оспорван избор в три тура, който се провежда от 1997 година насам в навечерието на Празника на града - 5 октомври.

И тази година кандидатите за Кмет на Млада Загора ще изложат своите платформи, ще ги защитават, отговаряйки на въпроси на останалите претенденти, ще седнат на Горещия стол и ще имат импровизирано интервю с журито, съставено от 9 души, бивши членове на МОС и представители на организации, работещи за и с млади хора.

Кандидатите за участие в състезанието за Кмет на Млада Загора тази година са: от ПГ по ветеринарна медицина "Иван П. Павлов" - Евгения Ангелова Ангелова, на ТГ"Княз Симеон Търновски" - Калина Димова, на СОУ "Максим Горки" - Калина Петкова, на СОУ»ЖЕЛЕЗНИК» - Стиляна Георгиева Тодорова, на ПМГ"Гео Милев" - Константин Петров Петров, на ГПЧЕ"Ромен Ролан" - Виктория Димова.

През годините над 500 млади хора са били членове на МОС, тук са добили опит, създали са приятелства за цял живот. Едно от най-важните събития в живота на организацията е изборът на Кмет на Млада Загора - в навечерието на 5 октомври - Празник на Града на липите, поетите и правите улици.

Стара Загора е първият град, в който през 1997 година започна тази традиция и тя продължава без прекъсване досега. Освен Младия Кмет, всяка година се избира Младежки общински съвет и негов председател, както и се гласува брой и състав на постоянни комисии към съвета - в последните години на 12 октомври, Празник на българската община. 

Мероприятието ще се проведе днес от 19.00 ч. в Младежки дом Стара Загора.