"Последните събития в либийската столица показват ясно, че легитимният стремеж на либийците да отхвърлят един авторитарен и потиснически режим е на път да се осъществи. Това беше дълъг и продължителен процес, но същевременно поставя и началото на нова страница от либийската история. Народът на Либия показа истинска смелост и достойнство през последните няколко месеца, изправяйки се срещу едноличния режим на полковник Кадафи, и категорично защити правото си да живее свободно", казва в изявление за медиите говорителят на МВнР и довършва.
"Ние призоваваме Кадафи да се предаде, за да се прекрати огънят и да започне мирен политически диалог между всички участници в обществения живот на Либия. Приветстваме представената преди броени дни от Преходния национален съвет Конституционна декларация, която е добра основа за изграждането на представителна и легитимна държава на всички либийци. Още веднъж заявяваме категоричната си подкрепа за териториалната цялост и интегритет на Либия".
Зареждане ...


17:06 / 23.08.2011
1581
Shitstorm
на 22.08.2011 г.
Ей на това му се казва "На умряло куче - нож да вадиш."
Rezon
на 22.08.2011 г.
...че легитимният стремеж на либийците да отхвърлят един авторитарен и потиснически режим... (C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/281093.html#ixzz1VlUAEi1z Брееей, как са го завъртялиии...Кат циганско дупе на калайдисването на тигана.
khan krum
на 22.08.2011 г.
А аз призовавам Муамар ал-Каддафи или тези, които вземат властта, да върнат двата милиарда долара, които Джамахирията дължи на България, включително и наказателните лихви за просрочието!
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.