Домашно куче е нахапало дете на улица в Казанлък, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Стара Загора. Сигнал за инцидента е подаден вчера около 17:10 часа от 51-годишна жена, собственик на кучето.
На място е установено, че жената е оставила отворена вратата на къщата си, а домашното ѝ куче порода "Белгийска овчарка", е излязло на пътя и е ухапало по десния крак и в дясната част на кръста 9-годишно момче. На момчето е оказана медицинска помощ в болнично заведение и е освободено за домашно лечение.
Образувано е досъдебно производство.
През февруари т.г. две жени бяха приети в Многопрофилната болница за активно лечение "Д-р Христо Стамболски“ в Казанлък след ухапване от кучета. Установено беше, че кучетата - мъжко и женско, са порода "Дого аржентино". Те бяха хванати до къща в казанлъшки квартал, където бяха намерени и пет малки кученца.
Зареждане ...


12:01 / 09.07.2025
1136
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.