Множество пожари бушуваха в Старозагорска област през последното денонощие, предаде репортер на "Фокус". Снощи в областния град е имало седем пожара едновременно. Основно пожарите са възниквали по селата, където са горяли сухи треви и храсти, а силният вятър, който имаше в цялата област, е помогнал на огънял да се разпалва и затова потушаването е било по-трудно. На терен са били както всички екипи на РД "ПБЗН"-Стара Загора, така и техни колеги от Казанлък и Чирпан.
В социалните мрежи бе съобщено за големи пожари в местността Баритна мина и около вагонното депо. За огънят на Баритна мина са помогнали и хората от Вилно Селище Светлина и другите две вилни зони. Мигновената им реакция е предотвратила огънят да се разрасте и да изгорят общо 190 парцела вили, къщи и бунгала.
Старозагорските пожарникари реагираха изключително бързо на всеки сигнал, въпреки големия брой на пожарите в областта. В гасенето се включиха и хора от доброволческото формирование към Община Стара Загора. От местната администрация съдействаха за осигуряването на водоноски. Благодарение на дъжда, който заваля, пожарите бяха локализирани сравнително бързо и ситуацията бе овладяна.
На място останаха дежурни екипи на Пожарната и доброволци, тъй като вятъра продължи да бъде много силен и имаше опасност за разпалване на ново огнище.
Зареждане ...


09:37 / 10.07.2025
940
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.