На работна среща в Община Казанлък кметът Галина Стоянова, председателят на Селскостопанска академия София професор д-р Виолета Божанова и директорът на Института по розата доц. Ана Добрева обсъдиха възможностите за партньорство за възстановяване на розовите насаждения, дестилерията и оранжериите на института.
За общината и академията е стратегически важно да се намерят форми за подпомагане и финансиране дейността на Института по розата като национално научно средище за сертифициране и развитие на розопроизводството и преработването - основен поминък в Казанлъшката долина.
Зареждане ...


11:22 / 09.07.2025
991
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.