На 13.10.2025 г., в 19.24 ч., в ОДМВР-Стара Загора е получен сигнал за измама. По данни на потърпевшите двама мъже трябвало да положат асфалт в стопански обект в база в Стара Загора.

След като им били преведени пари, същите напуснали обекта, без да извършат договорената работа и избягали с товарен автомобил. В резултат на проведените оперативно-издирвателни мероприятия на полицейските служители, на кръстовище в областния град в товарен автомобил, като извършители на деянието  са били установени двамата мъже на 52 и 46 години.

Те са задържани за срок до 24 часа. В ОДМВР-Стара Загора е образувано досъдебно производство по НК под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора.