Днес бяха дарени четири специални пейки за кърмене и повиване на бебета в различни зони от град Стара Загора – до Жабката, в парк “Тракия“, до шадравана в парк "Артилерийски“ и парк “Станционна градина". Дарението съвпада със Световната седмица на кърменето.
Пейките са изцяло финансирани от видния общественик Янко Янков, председател на СНЦ “Истината за Стара Загора" и Мисис България 2022 - Гергана Станчева – майка и собственик на фондация “Подкрепа за кърмене", която стои зад тази национална инициатива. Тя благодари на Община Стара Загора за подкрепата.
Първата майка, която видя една от новите пейки, веднага я използва, за да накърми бебето си. След приключването на текущите ремонти в два парка в града, те също ще бъдат снабдени с подобни пейки.
Инициативата вече е реализирала дарения в Ямбол, Сливен, Кабиле, Русе, Чирпан, Казанлък и Пловдив, а предстоят нови дарения в Търговище, Раковски и други български градове.
Зареждане ...


16:37 / 07.08.2025
944
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.