В Стара Загора започва налагането на глоби за чупене на клони, бране и събиране на липов цвят от дървета, улици и тротоари. На нарушителите ще бъдат съставяни актове за административно нарушение, съобщи за Bulgaria ON AIR секретарят на общината Николай Диков.
Нарушителите са по-малко
Той посочи, че тази година случаите на нарушители на Наредбата за обществения ред са в пъти по-малко, но и този път граждани използват тъмните часове на денонощието, за да събират липов цвят и цветен прашец от тротоари и улици, които след това продават на производители.
Призив за опазване на липите
Тази година липите цъфнаха и Стара Загора отново е в свой прекрасен аромат. Използвам възможността да припомня на всички, че заповедта на кмета за забрана на брането на липов цвят е в сила,
Зареждане ...


14:29 / 21.06.2026
120
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.