Общинска администрацията в Стара Загора изтегли текста в наредбата за обществения ред, който предвиждаше забрана за велосипедисти в паркове, градини и пешеходни зони. Това стана ясно в началото на днешното заседание на местния общински съвет. Пред съветниците Николай Нейчев от колоездачен клуб "Берое“ напомни, че трябва да има възможност да се използват и парковете от велосипедисти.
"Хубаво е, че отпада този текст. Има много начини за регламентирането на колоезденето в парковете, но със сигурност императивното му забраняване е оксиморон, защото къде другаде могат да се карат велосипеди ако не в парковете“, заяви Нейчев.
Николай Диков, секретар на община Стара Загора, обясни, че екипът на общината е против въвеждането на забрана, но предложението е направено от работна група на база жалби и сигнали от граждани за нарушения. И напомни, че трябва да има и ефективен контрол в определени зони от парковете и града.
"Ще се съберат предложения и този текст ще има нова редакция. Такава каквато ще даде възможност първо за превенция, за да не допуснем инциденти и да се определят зоните, за които имаме сигнали – около Драматичния театър, стълбите на Общината, стълбите около Летния театър и възможността за осъществяване на ефективен контрол“, каза секретарят на общината.
Зареждане ...


15:41 / 30.10.2025
1016
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.