Две пътнотранспортни произшествия са станали през изминалото денонощие в Стара Загора и Казанлък, съобщиха за ФОКУС от ОДМВР-Стара Загора.

По първоначална информация вчера около 08:00 ч., полицейски екип със служебен автомобил се е движил по бул."Св. Патриарх Евтимий" в Стара Загора, като на кръстовището с ул."Христо Ботев", при намаляване на скоростта поради интензивен трафик, са застигнати и ударени в задната част на служебния автомобил от т.а. "Нисан", управляван от 39-годишен мъж. В резултат на настъпилото ПТП са нанесени минимални материални щети по задната броня на патрулния автомобил. Местопроизшествието е посетено от полицейски екип на сектор "Пътна полиция". Полицейските служители и водачът на товарния автомобил са тествани за употреба на алкохол, отчетени са отрицателни резултати.

Около 21:20 ч., на кръстовището на ул."Кап. Петко Войвода" и бул. "Княз Ал. Бетенберг" в Казанлък, е настъпило друго пътнотранспортно произшествие. По първоначална информация, то е между л.а."БМВ", управляван от 23-годишен мъж и пресичаща пътното платно по маркирана пешеходна пътека 18-годишна пешеходка. Пострадала е пешеходката, тя е прегледана е на място от екип на ФСМП и  е освободена, без опасност за живата. Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Местопроизшествието е посетено от полицейски екип на РУ-Казанлък.