Продължава активно подмяната на пейки и кофи за смет в Стара Загора. Екипът на Звено "Организация на движението и аварийна поддръжка“ при Община Стара Загора работи активно, за да може парковата мебел в града да бъде в добро състояние. Това каза в ефира на Радио Стара Загора ръководителят на звеното Методи Губеров. Той разкри, че пейките в града са около 3000, разпределени в паркове, междублокови пространства и детски площадки. Само пейките в парк "Аязмото“ са на 1300 и всички са подменени.
Губеров уточни, че демонтираните пейки в двата централни парка на Стара Загора – "Пети октомври“ и "Алана“ са демонтирани и запазени, за да бъдат поставени на други места. Той призова гражданите да подават сигнали при актове на вандализъм, защото това е проблем, с който трябва да се бори цялото общество.
"На година Стара Загора губи по една детска площадка заради такива прояви. Много хора не искат да се поставят пейки под прозорците им, защото стават свърталище на хора, които употребяват алкохол и вдигат шум до късно", коментира Губеров.
Методи Губеров постави висока оценка на случващото се в Стара Загора по облагородяването на градските пространства.
"Това е мнението на хора, които не живеят в Стара Загора, включително и чужденци", сподели ръководителят на Звено "Организация на движението и аварийна поддръжка“ при Община Стара Загора пред БНР.
Зареждане ...


10:26 / 27.10.2025
1550
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.