На 07.10.2025 г., в РУ-Чирпан е започнато бързо производство по НК под надзора на Районна прокуратура - Стара Загора, затова че 30-годишен мъж, на 07.10.2025 г., в 00:32 ч., в гр. Чирпан по ул."Св. Св. Кирил и Методий" е управлявал лек автомобил "Опел" след употреба на алкохол, установено с техническо средство, което отчело 1,42 промила.

Мъжът не притежава валидно СУМПС и е наказван за такова деяние по административен ред. Мъжът е задържан за срок до 24 часа.