Общинските съветници днес дадоха съгласието си Община Стара Загора да участва като кандидат по програма "Образование 2021-2027 - процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ чрез подбор на проектни предложения с цел подкрепа на ученици с таланти.

С 47 гласа "за“ и без друг вот градските старейшини одобриха Община Стара Загора да кандидатства по "Национална програма за споделено финансиране на инвестиционни спортни обекти 2025 г.“.

Тази програма е финансирана от Министерството на младежта и спорта, а проектът на общината е за реконструкция, обновяване и модернизация на стадион "Берое“.