44-годишен мъж от Стара Загора, шофьор на товарен автомобил е предизвикал катастрофа на магистрала "Марица“ край Харманли в посока Свиленград. Той е загубил контрол над колата, излязъл е в дясно от платното и е ударил отзад аварирал и обозначен с "триъгълник" лек автомобил, съобщават от ОД на МВР Хасково.

В леката кола са пътували мъж и жена- гастарбайтери. 

От удара са пострадали 60-годишният водач на "Фолксвагена", настанен в пловдивска болница за лечение с опасност за живота и возещата се при него жена на 58 г., и двамата от Турция. Жената е настанена за лечение в МБАЛ Хасково, без опасност за живота.