На 15.07.2025 г., в ОДЧ на Първо РУ-Стара Загора е получено съобщение от 21-годишна жена, че на същата дата, около 07.30 ч., докато се е намирала в заведение в гр.Стара Загора, и е отнета дамската чанта, в която имало 900 лева и лични документи.

В резултат на проведените от полицейските служители незабавни оперативно-издирвателни мероприятия като извършител на деянието е установена 53-годишна жена, която е задържана за срок до 24 часа.

Образувано е бързо производство по чл. 194 от НК.