На 18.10.2025г., около 16:10 ч., в Първо РУ-Стара Загора е получено съобщение от 91-годишна жена, че в Стара Загора е станала жертва на телефона измама.

По данни на потърпевшата, след телефонно обаждане била въведена в заблуждение, че съдейства на близки и на Полицията и дала на непознат мъж 1465 лв.

Образувано е досъдебно производство по НК под надзора на Районна прокуратура - Стара Загора.

Бъдете бдителни и не се поддавайте на телефонни измами, съветват от полицията в Стара Загора.

Жертви стават основно възрастните хора - предупредете близките си, обяснете да не дават пари на непознати под никакъв предлог

МВР препоръчва: Не давайте пари, поискани по телефон от непознат телефонен номер. При телефонно обаждане от непознат номер с искане за пари сигнализирайте на 112 или се обадете на своите близки.

По никакъв повод не давайте пари на непознати, независимо от предлога. В никакъв случай не се съгласявайте да давате пари и ценности на ръка, да ги хвърляте през терасата, да ги оставяте на обществени места до пътни табели и т.н.;

Не се доверявайте на непознати хора;

Не предоставяйте лични данни и данни за свои близки по телефона;

В случай, че получите обаждане и спрямо Вас бъде осъществен опит за телефонна измама, незабавно подайте сигнал на тел.112 или директно в подразделение на полицията.