Жители на няколко села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излязоха на протест от 9 часа тази  сутрин на пътя Стара Загора - Димитровград в с. Бъдеще. Те настояват да бъде извършен ремонт на   пътната отсечка свързваща селата.

Пътят не е ремонтиран повече от 30 години, преминаването по него е опасно, всекидневно причинява щети на превозните средства и възпрепятства развитието на региона.

Многократните молби и сигнали до община Стара Загора и Опан, на чиято територия се намира пътят, не са довели до резултат, казват организаторите на протеста, който се провежда за пореден път.

Около 40 души се събраха на втората пешеходна пътека в селото по посока от Стара Загора към Димитровград. Те не са получили разрешение от страна на АПИ да блокират пътя, затова прекосяват пешеходните пътеки в селото.

Ако ремонтите не започнат скоро, след 2 седмици те отново обещаха да излязат на протест.

Предишният беше организиран на 10-ти август.