Жители на няколко села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излязоха на протест от 9 часа тази сутрин на пътя Стара Загора - Димитровград в с. Бъдеще. Те настояват да бъде извършен ремонт на пътната отсечка свързваща селата.
Пътят не е ремонтиран повече от 30 години, преминаването по него е опасно, всекидневно причинява щети на превозните средства и възпрепятства развитието на региона.
Многократните молби и сигнали до община Стара Загора и Опан, на чиято територия се намира пътят, не са довели до резултат, казват организаторите на протеста, който се провежда за пореден път.
Около 40 души се събраха на втората пешеходна пътека в селото по посока от Стара Загора към Димитровград. Те не са получили разрешение от страна на АПИ да блокират пътя, затова прекосяват пешеходните пътеки в селото.
Ако ремонтите не започнат скоро, след 2 седмици те отново обещаха да излязат на протест.
Предишният беше организиран на 10-ти август.
Зареждане ...


16:29 / 24.08.2025
862
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.