След победата над Локомотив пред медиите застана и изпълнителният директор Васил Драголов. Той бе доволен от победата, като подчерта, че успеха е напълно заслужен. Изпълнителния директор взе отношение и за появилите се слухове през последните дни, като категорично отрече Берое да влиза в уговорки. Драголов каза, че целта пред старозагорци е привличането на млади и перспективни футболисти, и изграждането на боеспособен отбор.
- Тежък двубой, след две загуби?
- Да, наистина мача беше доста равностоен, но към края на второто полувреме Берое игра по-добре и заслужено победи. Наистина имахме преди това два тежки мача, които загубихме. Но това е футбола, някой път играеш добре и губиш, а друг път... с Левски играхме много добре, пък загубихме. Днес мача беше равностоен. Локомотив имаше една греда. Не можа да отбележи, а ние се възползвахме от това положение. В последните петнадесет минути играхме доста по-добре от тях и заслужено постигнахме победа. Отбора, според мен, играе по-добре и мисля, че все пак имаме някакви шансове да продължаваме по-този начин да играем. За да можем да сме по-напред в класирането.
- Каква е целта пред отбора. Като място има ли поставена цел?
- Точно това имах в предвид, че нямаме поставена цел. Просто искаме да направим отбор. И след като имаме отбор, едва тогава евентуално можем да гоним някаква цел. Засега нашата цел е да направим добър отбор, който да е боеспособен в нашето първенство. И дай Боже, ако играем в чужбина, да се представим на ниво.
- В такъв смисъл, мисли ли се вече за селекция за новия сезон?
- Определено мислим за селекция. Даже имаме някои разговори с някои футболисти. Но има време още за това.
- Има картбланш и разбира се финанси за това и за осъществяване на тези трансфери?
- Да, има картбланш. Финанси също има, имам в предвид за нашия български стандарт. Нашата цел е да търсим по-млади и талантливи футболисти, които да се развиват при нас. И по този начин да направим един боеспособен отбор.
- Имаше ли напрежение, след двете поредни загуби? От Левски и най-вече тази от Пирин в Благоевград.Препоръчани обяви
- Определено в отбора имаше малко напрежение, защото започнаха да се говорят глупости, че едва ли не ние продаваме мачове. Берое, докато ние сме ръководство, няма да влезе в нито една комбинация. За продажби на мачове и каквито и да е други уреждания. Това искам да се знае. Берое може да играе силно и да загуби, може да играе слабо и пак да загуби, но никога няма да влезем в уговорки.
- След днешната победа, макар и така илюзорно, все пак отново се откриват шансове за четвъртото място. На три точки сте от Локомотив (Пловдив)?
- Вярно е. Има още пет мача. В които пет мача никой не знае как ще се завъртят нещата. Ние ще играем мач за мач, пък каквото стане. Просто искаме отбора да е на ниво, да играе добре и ако случайно имаме късмет да се класираме за Европа, вече да се подготвим по-добре.
- След като се разбра, че Илиан Илиев ще остане и през следващото първенство, успокоиха ли се момчетата и вие като ръководство? Защото се говореше за Левски и за Кипър и за къде ли още не. Илиан Илиев е нормално като млад треньор да го искат от много места.
- Да, нормално е. Илиан Илиев постига успехи с Берое. Нормално е други по-големи отбори да имат интерес към него. Но Илиан Илиев предпочете да остане в Берое. Ние му благодарим за това и се надявам да се развива като треньор все по-нагоре и нагоре. И ако има предложение от някои наистина много много големи отбори, той сам в крайна сметка ще реши какво да направи.
- До колко е вярна информацията, че от другия сезон публиката тук може да се радва на осветлението, което в момента не работи от доста време?
- Наистина, шансовете за осветление са много големи. Бих казал, че ще имаме осветление. Има някои технически неуредици, в предвид че трябва да се пуснат някакви търгове и програми, по които фирмата с най-добра оферта да изгради осветлението на стадиона. Защото ние искаме после да сменим и тревната настилка. Но така или иначе сме тръгнали да го правим и ще го направим.
Източник: Beroe Online
Зареждане ...


08:41 / 04.05.2011
324















Коментарите са на публикуващите ги. Zagora24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.