Новото попълнение на Берое Рангел Абушев даде първото си официално интервю като футболист на "зелените" за фен-сайта Beroe Online. Преди разговора ни с него членът на Съвета на Директорите на Берое Михаил Боиндруков се обърна към феновете на тима: "Честито на всички Беройци. За мене е чест да ви представя новото попълнение на Берое Рангел Абушев от Локомотив (Пловдив) и ще си позволя да цитирам думите на един голям футболист от Пловдив, Христо Бонев, който ми каза: Взимате най големия талант на Пловдив." Ето какво ни казаха Боиндруков и Абушев.

- За колко години е договора на футболиста?
- Аз си го броя за мой трансфер. Имах голямото желание да го вземем. Разбира се говорихме с треньорското ръководство и изпълнителния директор те също имаха голямо желание Абушев да стане наш футболист. Договорът е за две години. Момчето е на 22 години и играе на поста централен нападател. Там му е най удобно.

- Рони, с какво настроение идваш в отбора? Познаваш ли Берое и стила на игра?
- Кой не познава този отбор? Радостен съм че идвам в отбор с традиции, история и най вече фенове. Идвам тук да покажа максимум от възможностите си и най важното да се развивам, защото в крайна сметка това е отбор, който дава път на младите футболисти и за мене е един вид чест, че ще бъда тук и че ще получавам шанс за изява.

- Кажи с няколко думи за кариерата си, къде започна юноша на кой отбор си имаш ли мачове срещу Берое?
- Юноша съм на Локомотив (Пловдив). Последната година старша възраст отидох да играя в Марица където започнах да играя в мъжкия отбор. Там изиграх към две-три години след което отидох във Вихрен (Сандански) където ме извикаха Наско Узунов и Коко Динев. Там играх половин година след което се прибрах в Локо (Пловдив), където играх година и половина. Срещу Берое имам мач когато бях в Марица в "Б" група. В "А" група съм нямал възможност да играя срещу Берое.

- Познаваш ли се с някой от момчетата които играят в момента за Берое?
- С вратаря Теодор Скорчев бяхме в един отбор. С други не се познавам лично, но ще се опознаем.

- Какво усещането един пловдивчанин да дойде да играе футбол в Стара Загора?
- Ами все още не знам. Ичаквам да имам положителни емоции. Ще видим как ще се развият нещата.

- Публиката на Берое се слави с това че тя много обича своите млади футболисти и винаги е толерантна към тях, прощава грешки, а когато й станат любимци дори и да преминат в друг отбор продължава да бъде с тях. Разчиташ ли да се получи тази взаимност между тебе и публиката, която не отстъпва на публиката на Локото?
- Със сигурност не отстъпва.

Ще дам всичко от себе си, а те хората го оценят. Един човек като се труди и дава максимума от себе си на терена мисля че ще ме оценят и всичко ще се получи добре. Ще има химия между публика и футболисти със сигурност.

- При кой треньор започна твоя път като футболист?
- Като малък започнах при Джеки Стамбулиев. В Локото треньор ми бе Шансой, а в Марица Манол Георгиев.

- Как се виждаш като типичен централен нападател таран или предпочиташ да си изнесен малко по назад?
- По принцип и двете позиции са ми удобни, но централен нападател, мисля че мога да се справя. Имам усет към гола от малък, обичам движението. Не обичам да съм концентриран и да играя само в ляво или само в дясно и да чакам топката 10-15 минути, която може и да не получа. Аз обичам да играя с топката, да имам движение и да пресирам футболистите.

- В тази връзка какъв футбол ти харесва от националните първенства и на кой чужд клуб си привърженик?
- Почти всеки фен харесва Англия и Испания според мен. Англия поради това, че там играта е супер динамична. Винаги могат да станат обрати. В Испания ми харесва това че е много техничен футбола. А като отбор най-много харесвам Барселона.

- Има ли футболист който да ти е кумир?
- Те са двама. Христо Стоичков и Марадона.

- За Илиан Илиев какво можеш да кажеш?
- За Илиан Илиев и футболисти, и журналисти, и фенове са казали достатъчно щом беше избран и за най-добър треньор в България. Аз нямам преки впечатления от него, но се радвам, че ще бъде мой треньор.

- Ръководството на Берое има амбициите догодина отбора да бъде сред евроучастниците. Ти готов ли си от догодина след като се утвърдиш вече да носиш кръста на отбора в чужбина дори?
- Аз съм готов. Имам самочувствието и мисля, че имам възможностите да стана ключов играч в Берое.

- Нападателите които са в Берое поради една или друга причина никой от тях не е излизал с Номер 9. Ти готов ли си да носиш Номер 9 и кой ти е любимия номер?
- На мен любимия ми номер е 10. Тук сега не съм наясно кой го носи, но нямам проблем с номерата. Чак толкова няма да изпадаме в суеверия.

Михаил Боендруков се включи отново в интервюто като каза: "Аз искам да допълня във връзка с този въпрос, че в Берое фланелката с номер 9 тежи много. Тя е носена от легендата на Берое Петко Петков, най-големия футболист играл в Берое и ти пожелавам да му станеш достоен заместник."

Абушев отвърна: "Дано и аз се надявам."

Източник: Beroe Online